Szczecinek Retro Games 2018

W ostatnią sobotę braliśmy udział w imprezie Szczecinek Retro Games 2018, która odbyła się w Kinie Wolność. Przybyliśmy tam silną grupą która zaprezentowała:

Atari 800 którą przywiózł Yolk z córką, Barman uruchamiał Jousta oraz The Last Starfighter na Atari 8 bit. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się Mario na NESa którego wziął Artik cieszący się z nowego Atari 520STe który to prezentował klona Mario – STarioland. Jesionek paradował z szalikiem Contrabandy. Piotr oraz Bartk030 przywieźli Nuona oraz Jaguara na którym to nastąpiła próba przejścia całego Raymana przez żonę organizatora.

Na imprezie nastąpiło przekazanie nagrody za invitkę na Jagauara  z SillyVenture2k17 – którą to odbierał Axi0mat.

Zwiedzający mogli do woli grać na rozstawionych stołach na dwóch poziomach. Na dole zabawę umilały sprzęty z Koszalina oraz częściowo nasze (Piter i Bartek). Na pięterku był rozstawiony Szczecinek oraz częściowo my (Artik, Barman, Jesionek). Przez cały dzień były różnego rodzaju promocje w kinie co skutecznie sprowadzało wielkie grupy rodzin z dziećmi. Zarówno jedni jak i drudzy bardzo chętnie zatrzymywali się i pytali o nasze maszyny, prosząc o włączanie konkretnych gier.
Bardzo miłe przyjęcie przez organizatora Pawła i piękne gadżety dopełniły zadowolenia z dobrze spędzonej soboty.
fot. i opis: Piotr Krużycki